אבחון משולב תעסוקתי ולקויות למידה

הצורך לתת את הדעת לנושא לקויות למידה בשילוב אבחון תעסוקתי

אחת הטעויות אשר עלולות להתרחש באבחון תעסוקתי היא חוסר התייחסות לנושא של לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, למעשה אין דרך לבצע הערכה או אבחון תעסוקתי מקצועי ותקף מבלי להתייחס בצורה ברורה ומקיפה לנושא לקויות הלמידה והפרעות הקשב והריכוז.

לדוגמא אדם אשר רוצה ללמוד הנדסת בניין, מקצוע המחייב ישיבה ממושכת על גבי מחשב לצורך תכנון ואשר סובל מהפרעות קשב וריכוז עלול לגלות שהמקצוע המבוקש אינו מתאים לו, לעומת זאת הנדסת תעשייה וניהול המבוססת יותר על קשר בין אישי וגיוון בעבודה יכולה להתאים יותר לאנשים עם בעיות קשב וריכוז.

מהו המחיר של החלטה שגויה? אדם הנמצא מתאים להנדסת תעשייה וניהול ולמד הנדסת בניין עלול להישחק בעבודה, למצוא עצמו קם בבוקר ללא התלהבות מהעבודה, לחוות אי מימוש עצמי וחוסר שביעות רצון מקצועי.

מכון רום הנו המכון הראשון אשר העלה לתודעה את הקשר החשוב בין אבחון לקויות למידה ואבחון תעסוקתי, למעשה אחד מהמאפיינים הייחודיים למכון רום הנו השילוב בין אבחון תעסוקתי לבין אבחון לקויות למידה מניסיוננו התהליך אינו שלם ללא שילוב והתייחסות רצינית לשני הנושאים, הדבר משמעותי גם אם לא אבחנת בילדותך כלקוי למידה.

 

שאלות נפוצות
המחיר כולל שחיקה מקצועית, חוסר שביעות רצון ודעיכה מקצועית חוסר יעילות בעבודה, תסכול ולעיתים פגיעה בפנאי של הפרט.
יש לשקול פניה להליך ייעוץ קריירה במסגרתו נבצע מיפוי יכולות, חזקות ועוצמות של הפרט, תעדוף הערכים החשובים לפרט, חקירה מעמיקה של עולם העבודה וכל זאת על מנת לקבל החלטה אשר האינדיבידואל שלם עימה.
בניגוד לעבר בו הנטייה הייתה לחבר אדם למקצוע ספציפי כיום המגמה היא למצוא את הדרך הראשית וכך לפתוח ולאפשר הרבה מאוד מקומות, הזדמנויות ואפשרויות לפרט.
הכוון תעסוקתי כולל ראיון אישי,מבחני כישורים, מבחני נטיות מקצועיות, מבחני יצירתיות, מבחני אישיות, סימולציה קבוצתית ומדגמי עבודה, בתום האבחון ע"ס כלל הנתונים ניתן לקבל תמונה על כיוונים תעסוקתיים ו\או לימודיים הנכונים עבור הפרט.
קיים קשר ישיר בין לקויות למידה ותעסוקה.
תעסוקה מסוימת דורשת יכולות וכישורים ספציפיים למשל קריאה מרובה,התמודדות עם שפה זרה ויכולת ריכוז וקשב.
לקות למידה מפנה אותך באופן טבעי לאותם תחומי תעסוקה המאפשרים לך לא להתמודד ישירות עם הליקוי או לעקוף את הליקוי.
לדוגמא אם יש לך בעיית קשב וריכוז תתקשה להתמודד עם עבודה רוטינית ומשעממת או אם יש לך דיסלקציה תתקשה להתמודד עם תעסוקה הדורשת קריאה מרובה או אם יש לך ליקוי בתפיסה מרחבית תתקשה להתמודד עם עבודה המחייבת הסתמכות על שרטוטים.
יצירת קשר - אבחון משולב תעסוקתי ולקויות למידה
השאר/י פרטיך - ונשמח לחזור אליך בהקדם: