ייעוץ קריירה- קריירה שנייה ופרישה

מימוש והגשמה מקצועית בשלבים מתקדמים בקריירה

בסביבות גיל 50 אנשים רבים חווים תחושה כי מיצו את יכולתם והם פוסעים במישור וחווים בלבול שכן לפניהם עוד תקופה ארוכה של עבודה לעיתים עם אופק של כשלושים שנים עד גילאי השמונים.

לאנשים אלה יש בדרך כלל זמן או אפשרות לבצע חשיבה נוספת על מהלך החיים המקצועי , השינוי וההתפתחות הבאה בקריירה, חלקם למדו מקצועות והם מנועים מלהמשיך ולעסוק בהם מסיבות שונות (טכנולוגיה חדשה, היעלמות המקצוע, גיל ועוד).

אנו במכון רום יכולים לסייע באמצעות כלים אבחוניים כיצד אדם יכול בקריירה החדשה שלו לממש דברים והישגים אשר לא מומשו בחייו המקצועיים עד כה.
החלק הבא של חייו יכול להיות יותר מספק מאשר מכלול החיים התעסוקתיים עד גיל 50.  

 

שאלות נפוצות
המחיר כולל שחיקה מקצועית, חוסר שביעות רצון ודעיכה מקצועית חוסר יעילות בעבודה, תסכול ולעיתים פגיעה בפנאי של הפרט.
יש לשקול פניה להליך ייעוץ קריירה במסגרתו נבצע מיפוי יכולות, חזקות ועוצמות של הפרט, תעדוף הערכים החשובים לפרט, חקירה מעמיקה של עולם העבודה וכל זאת על מנת לקבל החלטה אשר האינדיבידואל שלם עימה.
בניגוד לעבר בו הנטייה הייתה לחבר אדם למקצוע ספציפי כיום המגמה היא למצוא את הדרך הראשית וכך לפתוח ולאפשר הרבה מאוד מקומות, הזדמנויות ואפשרויות לפרט.
הכוון תעסוקתי כולל ראיון אישי,מבחני כישורים, מבחני נטיות מקצועיות, מבחני יצירתיות, מבחני אישיות, סימולציה קבוצתית ומדגמי עבודה, בתום האבחון ע"ס כלל הנתונים ניתן לקבל תמונה על כיוונים תעסוקתיים ו\או לימודיים הנכונים עבור הפרט.
קיים קשר ישיר בין לקויות למידה ותעסוקה.
תעסוקה מסוימת דורשת יכולות וכישורים ספציפיים למשל קריאה מרובה,התמודדות עם שפה זרה ויכולת ריכוז וקשב.
לקות למידה מפנה אותך באופן טבעי לאותם תחומי תעסוקה המאפשרים לך לא להתמודד ישירות עם הליקוי או לעקוף את הליקוי.
לדוגמא אם יש לך בעיית קשב וריכוז תתקשה להתמודד עם עבודה רוטינית ומשעממת או אם יש לך דיסלקציה תתקשה להתמודד עם תעסוקה הדורשת קריאה מרובה או אם יש לך ליקוי בתפיסה מרחבית תתקשה להתמודד עם עבודה המחייבת הסתמכות על שרטוטים.
יצירת קשר - קריירה שנייה ופרישה
השאר/י פרטיך - ונשמח לחזור אליך בהקדם: